GSM: 0 (541) 741 39 36   SABİT: 0(276) 474 55 40
Yolum Test Videosu İZLEYİN. Veya Videolar sayfasına ULAŞIN.
FACEBOOK
meltem solvideolarfiyatlarkatalokbrosurkapida odemetermometren11telefonyardimmeltem sag

YENİ..! "BILDIRCIN YOLMA  APARATI" ve "TAVUK YOLMA  APARATI" Matkaba yolma aparatı takarak tavuk, bıldırcın veya kuş tüyü temizlemek için.

YOLMA MAKİNALARIMIZ YENİLENDİ VE ÇEŞİTLENDİ. 2 YIL SERVİS ÖMÜR BOYU KULLANIM GARANTİLİ..
İddia ediyoruz: "Yapı ve kullanım kalitesinde daha üstünü yok..! Dileyen araştırabilir, kıyaslayabilir"

B-6 BILDIRCIN TÜY YOLMA MAKİNESİ

ŞİMDİ SATIN AL

Buradan kredi kartı ile online satın alabileceğiniz gibi telefonlarımızdan bizi arayarak sipariş verdiğinizde de ürün ücretini teslimat sırasında adresinizde nakit veya kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

1 meltem b6 bildircin tuy yolma makinesi 1

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Model: B-6
(BILDIRCIN KEKLİK)
Yolma Kapasitesi: 6 Kg.
Kapasite Kanatlı: 20 Bıldırcın
Malzeme: Paslanmaz Çelik
Güç: 375 Watt Redüktörlü Volt Motor
Parmak Sayısı: 263 Adet
Kazan Çapı: 40 Cm.
Voltaj: 220-230 Volt.
Yolum Oranı: %100
Yolum Süresi: 15 Saniye
Ağırlık: 36 Kg.
Ebatlar: 44/59/70 Cm.
Kapasite: 500 Bıldırcın / Saat
 
FİYATLAR
 
AÇIKLAMALAR
 bildircin tuy temizleme makinesi
 

 1 b6 bildircin yolma makinesi kalite  1 bildircin temizleme makinesi 20 adetlik  1 bildircin yolma makinesi kazani  1 meltem b6 bildircin ust
 1 meltem bildircin tuy temizleme makinesi sac kalinligi  1 meltem bildircin yolma  1 meltem bildircin yolma govde  1 bildircin yolma makinesi teknik detay
1 b6 bildircin tuyu yolma makine 1 meltem b6 bildircin tuy yolma makinesi 2Meltem üretim grubunda bıldırcınlar için olan kazanlı tip modelimizdir. 6 Kg. kapasitesi sayesinde günde binlerce kesilen bıldırcın tüyünü yolabilecek yeterliliktedir.
Diğer tavuk hindi ve kaz yolma makinelerimizde olduğu gibi markamızla da kalitemizi öne çıkaran yolma makinelerimizdeki en önemli özellik paslanmaz çelik olması arıza vermemesinden ziyade özellikle yolum esnasında hayvana zarar vermemesidir. Çok kısa bir zamanda 15-20 saniye süren yolum işleminde tam tüy yolumu yapar ve kesinlikle yolunan hayvanın vücut bütünlüğüne ve derisine zarar vermez.  Şunu hemen belirtelimki makine her nekadar profesyonel olsa da hızlı ve temiz bir yolum kullanıcının bıldırcınları suda ıslatma işini doğru eksiksiz ve abartmadan yapmasına bağlıdır.
Mesela kesim sonrası vücutları soğumuş hayvanları her nekadar sıcak suda da ıslatsak tüylerini bırakmayacaklardır. Tamam, vücut ısıları üzerindeyken henüz soğumadan suya attık ama su ısısı gereğinden çok çok düşükse veya su ısısı normal dahi olsa suda tüy dipleri yumuşayıncaya kadar bekletilmeden makinaya atılırsa bunun gibi dikkat edilmeyen ıslatma şartlarında bıldırcınların tüy dibi suda tam açılmadığından kullanıcı normal ıslatma şartlarında 20 saniyede yolunacak olan bıldırcınları dakikalarca makinada çevirterek tüylerin yolunmasını bekler. Makinada dakikalarca çevrilmiş bıldırcınlarda da deri kalitesi vücut bütünlüğü kalmaz. Kesim sonrası bıldırcınların vücutları soğumadan 60 derece civarındaki sıcak suda tüm tüy dipleri yumuşayıncaya kadar bir-iki dakika bekletilerek makinaya atılması gerekmektedir.
Doğru ve sistematik bir yolum bıldırcınların deri kalitesinin iyi olmasını ve etinin de hijyenik ve sağlıklı olmasını sağlar.
B-6 yolma makinesi ile bıldırcın keklk ve bu büyüklükteki kuşların tüy yolumu yapılabilir. Şunu hemen belirtelim ki kesim sonrası vücutları soğumadan yolum işlemi yapılmalıdır. Yani bu makinayı araziden eve gelmiş vücut sıcaklığı kalmamış av hayvanlarının yolumunda kullanamazsınız.

Bıldırcın ve tavuk yolumu için ortak makine

Bazı üreticiler hem bıldırcın ve hem de tavuk işi yaptıkları için tavuk ve bıldırcın yolan tek bir makinaya ihtiyaç duyarlar. Normalde bıldırcın için dizayn edilmiş makinalar tavuk yolmaz veya tavuk yolma makinelerinde de bıldırcın yolumu söz konusu değildir. Meltem yolma makineleri çeşitliliğinde yandaki resimde de görüldüğü gibi 7 lik tavuk yolma makinesine takılan bir aparatla makinayı 15 adet bıldırcını tek seferde yolabileceğimiz bir bıldırcın yolma makinesine çevirmiş oluyoruz. 
Tek bir alyan anahtarla 2 dakika dahi sürmeyen kolaylıkla takılıp sökülebilen bu aparat tavuk yolma makinesine birebir B-6 modeli gibi bıldırcın yolma makinesi özelliklerini kazandırmaktadır.
Videolar
tavuk yolma makinesi
  • Hits: 2667
Meltem Tavuk Yolma Makineleri
(0276) 474 55 40
(0541) 741 39 36
Meltem Tavuk Yolma Makinesi
Tavuk Tüy Yolma Makinesi